روحانی در تحقق شاخص‎های اقتصاد مقاومتی اهل «اقدام و عمل» باشد

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن طاهری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: سخنان ترامپ حرف‎های جدیدی نیست، حرف‎هایی است که روسای جمهور سابق آمریکا نیز نسبت به جمهوری اسلامی ایران مطرح می‎کردند؛ فقط ادبیات ترامپ ممکن است بی‎ادبانه‎تر و گستاخانه‎تر باشد.

وی تصریح کرد: همانطور که بارها مقام معظم رهبری فرمودند دشمنی آمریکا با ایران یک دشمنی عمیق و تاریخی است، از زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده و نظام اسلامی برقرار شده است و شعارهای ضداستکباری را مطرح کرده این سیاست آمریکا بوده که نهایت دشمنی را نسبت به ایران روا دارد.

* اتهامات ترامپ برای جلوگیری از پیشرفت‎های علمی و تکنولوژی صلح‎آمیز هسته‎ای است

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان گرگان افزود: سخنانی که ترامپ مطرح کرده جوانب مختلفی دارد یک بخش اتهاماتی است که نسبت به جمهوری اسلامی مطرح کرد این اتهامات سابقه طولانی دارد و همواره کشور ما را متهم کردند که به دنبال دستیابی سلاح هسته‎ای هستیم و این هدفی جز جلوگیری از پیشرفت‎های علمی، هسته ای و تکنولوژی صلح‎آمیز هسته‎ای ندارد کشورهای استکباری به دنبال این هستند تا سایر کشورها نتوانند به این تکنولوژی راهبردی دست پیدا کنند.

طاهری عنوان کرد: توهین دیگری که ترامپ مطرح کرده و کشور ما را به عنوان یاغی معرفی کرده است این لقب به آمریکا سزاوار است؛ یاغی‎گری‎های آمریکا در سراسر جهان در طول سالیان متمادی کاملا مشهود است و مصادیق متعددی دارد کشور ما هیچگونه تعدی، تجاوز و یاغی‎گری نسبت به کشورهای همجوار نداشته و همواره دست دوستی به سوی همسایگان و کشورهای منطقه دراز کرده است.

وی حضور نظامی ایران در کشورهای سوریه و عراق را برای دفاع از تمامیت ارضی آنها عنوان کرد و افزود: حضور نظامی ایران برای مقابله با تروریسم بوده و شاید بازرترین مصداق تروریسم در دهه اخیر که هم جهان بر آن اتفاق نظر دارد و جزو خطرناک‎ترین تروریست‎ها هستند داعش است.

*داعش دست‎پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی است

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان گرگان گفت: جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که بزرگترین مبارزه‎کننده علیه داعش بوده و توانسته در اوج مظلومیت کشورهایی که مبتلا به داعش بودند به آنها کمک کند.

طاهری بیان کرد: زمانی که هیچ کشوری حاضر نمی‎شد به داد مردم سوریه و عراق برسد جمهوری اسلامی بود که پا پیش گذاشت و شهدای فراوانی را برای مقابله با بزگترین و خطرناک‎ترین تروریست‎های زمان حاضر تقدیم کرد.

وی با دبیان اینکه ما داعش را با اسناد و مدارک فراوان دست‎پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی می‎دانیم، ابراز کرد: اما در میان گروهک‎های تروریستی در قرن اخیر خطرناک‎ترین آنها داعش بوده است که با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجموعه سپاه قدس و مدافعان حرم توانستیم در برابر این تروریست خطرناک بایستیم و آنها را به شکست وادار کنیم.

* منتظریم خروج از برجام هر چه زودتر اتفاق بیفتد

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان گرگان گفت: نکته فریبکارانه دیگری که در سخنان رئیس جمهور آمریکا وجود داشت مسئله برجام بود؛ یکی از شعارهای برجسته ترامپ در دوران انتخابات ریاست جمهوری خروج آمریکا از برجام بود ما منتظریم خروج از برجام هر چه زودتر اتفاق بیفتد.

 طاهری بیان کرد: همانطوری که پیش‎بینی می‎شد آمریکا قصد خروج از برجام را ندارد چراکه با توجه به نقاط ضعفی که متاسفانه در اثر کوتاهی‎ها و خوش‎بینی‎های افراطی تیم مذاکره‎کننده در برجام اتفاق افتاده؛ دولت آمریکا می‎تواند فشارهایی را به کشور ما از طریق برجام وارد کند.

وی افزود: نزدیکان ترامپ به او توصیه کردند که اعلام خروج از برجام نداشته باشد و سعی کند به شکل کج‎دار و مریز برجام را حفظ کند و از این طریق بدون اینکه آشکارا برجام را نقض کرده باشد اما با تحریم‎های جدید عملا برجام را زیر پا گذاشتند.

* تحریم‎های جدید آمریکا علیه سپاه نشان‎دهنده تاثیرگذاری این نهاد مقدس است

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان گرگان تاکید کرد: توقع ما این است که در مقابل تحریم‎های جدیدی که هم در زمان اوباما اتفاق افتاد و هم ترامپ آن را اعمال می‎کند ما باید اقدامات مناسبی را انجام دهیم و مقابله به مثل کنیم تا واقعا در مقابل اقدامات نادرست آمریکا و نقض‎پیمان‎های آمریکا پاسخ مناسبی بدهیم.

طاهری گفت: مطلب دیگری که در سخنان ترامپ دیده می‎شود سخنانی است که علیه نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح شده و اینکه این نهاد مقدس را خواسته تا یک سازمان تروریستی جلوه دهد؛ این هم به خاطر خشم آمریکا از پیروزی‎هایی است که با کمک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جبهه مقاومت علیه داعش اتفاق افتاده است.

وی بیان کرد: آقایانی که مدعی تقابل با تروریسم هستند به جای آنکه از اقدامات جوانمردانه و فداکارانه سپاه دفاع کنند سپاه را تخریب می‎کنند به همین بهانه آمریکا تحریم‎های جدیدی علیه سپاه و کشور ما اعمال می‎کنند این نشان‎دهنده تاثیرگذاری این نهاد مقدس است و اینکه امام راحل با یک بینش الهی این نهاد را تاسیس کردند و می‎دانستند که چه آثار و برکاتی مترتب بر تاسیس این نهاد مقدس خواهد شد.

* مواضع استکبارستیزانه آقای روحانی قابل تقدیر اما دیرهنگام بود/ توجه به توان و تولید داخلی در حد شعار باقی نماند

مسئولحوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان گرگان گفت: ما خوشحالیم که برخی از آقایان که در داخل قبلا نسبت به برخی از اقدامات سپاه خرده می‎گرفتند از خواب غفلت بیدار شدند و از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت می‎کنند و جای این سوال باقی است که چرا در زمانی این آقایان با دشمنان نظام جمهوری اسلامی همنوا شده و این نهاد مقدس را زیرسوال می‎بردند.

طاهری ابراز کرد: با توجه به سخنان بی‎ادبانه و گستاخانه ترامپ و نقض عهدهایی که مکررا از سوی دولتمردان آمریکا نسبت به برجام انجام می‎شود توقع این است که دولت ما و هیئت نظارت بر برجام اقدامات مناسبی را در تقابل با آمریکا انجام دهند اقداماتی که بتواند بازدارنده باشد و از اعمال تحریم‎های جدید آمریکا علیه ایران جلوگیری کند.

وی مواضع استکبارستیزانه آقای روحانی را قابل تقدیر اما دیرهنگام خواند و گفت: توقع آن می‎رفت که خوش‎بینی به آمریکا در مذاکرات انجام نمی‎شد و هشدارها و دلسوزی‎های مقام معظم رهبری و سایر دلسوزان را جدی می‎گرفتند ولی همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این مذاکرات تجربه جدیدی را برای ملت ما به همراه داشت و امیدواریم که در آینده چنین اتفاقاتی تکرار نشود.

طاهری بیان کرد: از طرف دیگر آقایانی که امروز مدعی هستند اقتصاد مقاومتی و توجه به توان و تولید داخلی را می‎خواهند جدی‎تر دنبال کنند این مسئله جای خوشحالی دارد هر چند باز هم دیرهنگام بوده است اما امیدواریم اینها در حد شعار باقی نماند و هر چه زودتر این اقدامات در راستای تحقق شاخص‎های اقتصادمقاومتی از سوی دولتمردان انجام شود.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.