مسئولان کشور صحبتی از دین نمی کنند، بزرگترین هدفشان لغو تحریم ها شده

مسئولان کشور صحبتی از دین نمی کنند، بزرگترین هدفشان لغو تحریم ها شده

 این‌ها همان انقلابیون هستند؟
گفت و گو نیوز:آیت الله مصباح یزدی گفت: درحالی که در وصیت‌نامه شهدا چیزی غیر از سفارش به حفظ اسلام، اجرای احکام اسلام، و پیروی از رهبر دیده نمی‌شد، متأسفانه امروز آخرین و بلندترین اهداف ما برداشتن تحریم‌ها شده است، و در سخنان مسئولان کشور، صحبتی از دین نیست، و می‌گویند: مردم بی‌خود دغدغه آخرت دارند!
آیت الله مصباح یزدی در دیدار انجمن اسلامی دانشجویان مستقل که در تاریخ 18 بهمن‌ماه 93 در مشهد مقدس برگزار شد ضمن تبریک دهه مبارک فجر خاطرنشان کرد: شناخت هدف زندگی و راه صحیح رسیدن به هدف و در کنار آن آشنایی با لغزشگاه‌ها و عواملی که موجب سقوط می‌شود، از نعمت‌های بزرگ الهی است.
وی با اشاره به اینکه باید از جریان‌های تاریخی درس گرفت، اظهار داشت: در طول تاریخ کسانی بودند که غالبا به برکت انبیا صلوات‌الله علیهم اجمعین راه صحیح زندگی را شناختند و قدم‌هایی هم در آن راه برداشتند، ولی در ادامه کوتاه آمدند یا باز ماندند و از مسیر صحیح خارج شدند، و حتی کارشان به جایی رسید که درست در نقطه مقابل انبیا قرار گرفتند.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تغییر مشی‌های افراد در طول تاریخ سابقه زیادی دارد، اظهار داشت: آن چه مهم می‌باشد این است که ما بفهمیم چرا چنین اتفاقی می افتد، و چه می‌شود كه آدمیزاد روزی مساله‌ای را دنبال می‌کند؛ با فکر، استدلال و تحقیق راهی را انتخاب می‌کند، اکثر عمرش را در آن راه صرف می‌کند، و یک مرتبه در اواخر عمرش عقب گرد می‌کند و کاملا در نقطه مقابل قرار می‌گیرد.
وی افزود: این حالت عجیبی است که در کسانی پیدا می‌شود که حاضر است پول و ثروت خدادادی‌اش را خرج کند، از زندگی راحتش صرف نظر کند، حتی با زن و بچه‌اش مخالفت کند، برای این که یک دار و دسته‌ای پیدا کند و این‌ها تابع او باشند؛ این یک جنونی است که در بعضی پیدا می‌شود، و درنتیجه آن، حتی حاضر است زهد داشته باشد، اظهار تقوا و وارستگی کند تا در کنارش جلب توجه و تبعیت دیگران را داشته باشد.
وی اضافه کرد: این جنون از اینجا شروع می‌شود که کسی بگوید مثلا مردم این شهر تابع من هستند، یا فلان حادثه‌ را من ایجاد کردم، تا این که مثلا کسی در ذهنش این باشد که این انقلاب را من ایجاد کردم، یا کمی بالاتر،‌ این که اصلا امام را من امام کردم و امام تابع من بود؛ تا برسد به انا ربکم الاعلی؛ این مسیر به آن جا می‌رسد که ادعا می‌کند: اصلا من خدای بزرگ شما هستم!
وی با اشاره به اینکه تبلیغات در حق جلوه دادن باطل تأثیر گذار است، یادآور شد: بنده در قم شاهد بودم گروهی یک روز برای امام شعار می‌دادند، و دو روز بعد در همان خیابان برای شاه شعار می‌دادند؛ یا عده‌ای روز قبل از کودتای 28 مرداد، به طرفداری از دکتر مصدق شعار می‌دادند، و روز بعدش جاوید شاه می‌گفتند.
استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: تبلیغات و پول روی توده‌های مردم زود اثر می‌گذارد، اما خواص به این زودی‌ها تحت تأثیر واقع نمی‌شوند؛ البته خواص جزو کسانی هستند که خودشان ابتکار عمل دارند، و گاهی عموم مردم به دام آن‌ها می‌افتند، و اگر بخواهیم جزء هیچ یک از این دو دسته نباشیم، راهی جز این وجود ندارد که معرفت‌مان را نسبت به راهی که انتخاب می‌کنیم، تقویت کنیم و راه صحیح را بشناسیم.
آیت الله مصباح یزدی تأکید کرد:‌ اگر می‌‌خواهیم گول نخوریم، باید سعی کنیم، معرفت‌مان را نسبت به اسلام تقویت کنیم، البته تنها همین نیست، زیرا کسانی بودند که بهترین معرفت‌ها را نسبت به اسلام داشتند، ولی بالاترین خیانت‌ها را هم کردند؛ لذا اگر ما بخواهیم مبتلا نشویم، اول باید معرفت صحیح داشته باشیم، و دوم از جوانی خودسازی کنیم و خودمان را تربیت نماییم.
وی با اشاره به اینکه در وصیت‌نامه شهدا چیزی غیر از سفارش به حفظ اسلام، اجرای احکام اسلام، و پیروی از رهبر دیده نمی‌شد، سؤال کرد: اما امروز اوضاع چیست، و کجا در سخنان مسئولان کشور، صحبت از دین است؟ متأسفانه آخرین و بلندترین اهداف ما برداشتن تحریم‌ها شده است!
به گزارش انتخاب وی افزود: انقلاب ما برای چیز دیگری بود؛ ما دنبال اسلام بودیم؛ جان‌، مال‌ و بچه‌هایمان را فدای دین می‌کردیم؛ اما الان اصلا از دین صحبتی نیست، و می‌گویند: بی‌خود مردم دغدغه آخرت دارند، نگران آخرت نباشید! آیا ما همان آدم‌ها هستیم، و این‌ها همان انقلابیون هستند؟!

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.