ديدار رييس سازمان تبليغات اسلامي كشور با خانواده مرحوم آيت الله سيدحبيب الله طاهري

  حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی در دومین روز از سفر خود به استان گلستان با خانواده مرحوم آیت‌الله سیدحبیب‌الله طاهری نماينده مردم استان در مجلس خبرگان رهبري و موسس نخستین سازمان تبلیغات اسلامی در منطقه گرگان دیدار کرد.

همایش «حبیب انقلاب» در گلستان برگزار می‌شود

  مسئول حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام) گرگان از برگزاری همایش حبیب انقلاب همزمان با سالگرد مرحوم آیت‌الله سیدحبیب‌الله طاهری‌گرگانی در گرگان خبر داد.

همایش حبیب انقلاب در دی ماه سال جاری برگزار می شود

  قرار است با توجه به نقش آیت الله طاهری در مبارزات انقلابی و مقابله با جریان نفاق همایشی تحت عنوان حبیب انقلاب برگزار شود.

راز یک دفتر و نشست پر رمز و راز با بهشتی

  سرمشق آیت الله شهید بهشتی برای مردم گرگان کیمیای سعادت بود ؛ سرمشقی که خط اول و آخر آن مقابله قاطع با جریان نفوذی منافقین و لیبرال ها بود. خطوط ممتد این سرمشق تاریخی در سیره عملی و نظری آیت الله طاهری گرگانی تا پایان عمر سراسر مبارزاتی او بوضوح قابل مشاهده است .

تاریخ شفاهی ایران

  دفاعیات مرحوم حضرت آیت الله طاهری گرگانی در مجلس خبرگان قانون اساسی ،جلسه بررسی اصل 2 قانون اساسی- شهریور 1358

عصر 21 بهمن سال 57 و انتقام مردم گرگان

  تا این که شب 22 بهمن (عصر 21 بهمن سال 57 ) فرا رسید که یک شب پر خاطره برای تمام کشور و برای شهر ما که از جمله شهرهای استثنایی بود می باشد.شب22بهمن مردم گرگان تحت عنوان همبستگی توی شهربانی ریختند. از جمله ریختن منافقین به اسلحه خانه شهربانی که کسی نتوانسته بود جلویشان را بگیرد . البته بعضی از آقایان نظر مساعد هم داشتند که اینها اسلحه ها را ببرند.لذا اسلحه زیادی از شهربانی بیرون رفت که بعدها

آشنایی با «آیت الله طاهری» نگذاشت در دام گروهکهای انحرافی اول انقلاب بیفتیم

  خاطرات جذاب و شنیدنی مبارز انقلابی گرگانی با لحنی محکم و تاثیر گذار  نشان می دهد هنوز هم به آن باورها و فعالیتهایش ایمان دارد و معتقد است حتما خون شهدای انقلاب ثمر می دهد و این انقلاب به انقلاب مهدوی وصل خواهد شد و هر کس از قطار انقلاب پیاده شد خودش ضرر کرده است.

اهانت به مسجد و حمله به مرحوم آیت الله طاهری(ره)

  پلیس های خشن شهر گرگان یک روز عصر (نهم دی ماه سال 57 )ریختند جلوی مسجد الرضای آذربایجانی های مقیم گرگان . همه که از مسجد بیرون رفتند اطراف فلکه مازندران بستند به رگبار و شلیک های

مخالفت مرحوم حضرت آیت الله طاهری با انتخاب آقای منتظری بعنوان قائم مقام رهبری

  منتهی آنچه که من شاهد هستم و می دانم این است که دستگاه (بیت و دفتر او) روی شاخ مهدی هاشمی و هادی هاشمی و این دارودسته می چرخد

رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی مجاهد فقید آیت الله طاهری گرگانی

  مراسم رونمایی کتاب تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات آیت الله سید حبیب الله طاهری گرگانی جانباز ترور و پدر شهید سردار محمد طاهر طاهری برگزار شد.

حضرت آیت الله طاهری گرگانی؛ ستاره ای در آسمان استرآباد

  مرحوم آیت الله طاهری، در درس فقه و اصول آیات عظام سید محمود شاهرودی، میرزا هاشم آملی و میرزا باقر زنجانی حاضر شد و  توجه آنان را برانگیخت به گونه ای که از سوی آیت الله شاهرودی به سرپرستی و نظارت بر مدرسه جعفری و عضویت بعثه حج ایشان منصوب شد و در سال 1380 قمری موفق به دریافت اجازه اجتهاد از اساتید گرامی اش شد.

پیاده روی به مشهد مقدس

بیش از ده سفر پیاده از گرگان برای زیارت علی ابن موسی الرضا (ع) به مشهد مشرف شدم. پیاده روی به مشهد در اینجا ناشناخته بود و چون ما با لباس روحانی هم نبودیم و لباس های بلند به تن داشتیم، بعضی ها فکر میکردند ما سیاح یا ورزشکار هستیم.

خاطرات آیت الله طاهری گرگانی اسنادی مفید برای تاریخ گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، آیت الله سید حبیب الله طاهری گرگانی، نماینده فقید مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری یکی از علمای برجسته گرگان بود که نقش بسزایی در مسائل سیاسی و اجتماعی استان گلستان داشته است.

آیت الله طاهری گرگانی ستاره استرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان ایشان بعد از گرفتن مدرک کلاس ششم برای تحصیل علوم دینی وارد مدرسه سادات گرگان شده و از آنجا به مدرسه آقا محسن رفتند.