مخالفت مرحوم حضرت آیت الله طاهری با انتخاب آقای منتظری بعنوان قائم مقام رهبری

  منتهی آنچه که من شاهد هستم و می دانم این است که دستگاه (بیت و دفتر او) روی شاخ مهدی هاشمی و هادی هاشمی و این دارودسته می چرخد

رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی مجاهد فقید آیت الله طاهری گرگانی

  مراسم رونمایی کتاب تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات آیت الله سید حبیب الله طاهری گرگانی جانباز ترور و پدر شهید سردار محمد طاهر طاهری برگزار شد.

حضرت آیت الله طاهری گرگانی؛ ستاره ای در آسمان استرآباد

  مرحوم آیت الله طاهری، در درس فقه و اصول آیات عظام سید محمود شاهرودی، میرزا هاشم آملی و میرزا باقر زنجانی حاضر شد و  توجه آنان را برانگیخت به گونه ای که از سوی آیت الله شاهرودی به سرپرستی و نظارت بر مدرسه جعفری و عضویت بعثه حج ایشان منصوب شد و در سال 1380 قمری موفق به دریافت اجازه اجتهاد از اساتید گرامی اش شد.

پیاده روی به مشهد مقدس

بیش از ده سفر پیاده از گرگان برای زیارت علی ابن موسی الرضا (ع) به مشهد مشرف شدم. پیاده روی به مشهد در اینجا ناشناخته بود و چون ما با لباس روحانی هم نبودیم و لباس های بلند به تن داشتیم، بعضی ها فکر میکردند ما سیاح یا ورزشکار هستیم.

خاطرات آیت الله طاهری گرگانی اسنادی مفید برای تاریخ گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، آیت الله سید حبیب الله طاهری گرگانی، نماینده فقید مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری یکی از علمای برجسته گرگان بود که نقش بسزایی در مسائل سیاسی و اجتماعی استان گلستان داشته است.

آیت الله طاهری گرگانی ستاره استرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان ایشان بعد از گرفتن مدرک کلاس ششم برای تحصیل علوم دینی وارد مدرسه سادات گرگان شده و از آنجا به مدرسه آقا محسن رفتند.

روایت قیام 5 آذر گرگان از زبان مرحوم آیت الله طاهری گرگانی

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان،‌ آیت‎الله سیدحبیب‎الله طاهری‎گرگانی چند سال قبل از وفات خاطرات آن ایام را بازگو کرد که غلامرضا خارکوهی تاریخ‎نگار گلستانی در کتاب خاطرات آیت‎الله طاهری‎گرگانی توسط نشر شوره مهر وابسته به حوزه هنری آن را منتشر کرد آنچه در ذیل آمده چکیده‎ای از خاطرات است که با هم می‎خوانیم

وضع والدین و دوران کودکی از زبان خود آن مرحوم

اینجانب سید حبیب الله طاهری، در سال 1309 شمسی در شهر گرگان و در یک خانواده با سابقه ممتد روحانی متولد شدم. من تنها پسر خانواده بودم و سه خواهر داشتم . پدرم سید کاظم کارمند جزء بود و ملبس به لباس روحانیت. تحصیلاتش در حد ادبیات بود. او در مواجهه با سختگیری های رضا خان مجبور شد از لباس روحانیت خارج شود...

زندگی آیت الله طاهری در یک نگاه

مرحوم آیت الله سید حبیب الله طاهری فرزند مرحوم سید کاظم سال 1309 شمسی. در گرگان متولد شد و روز شنبه هشتم دی ماه 1386 همزمان با روز عید غدیر به رحمت ایزدی پیوست.