انس ارواح با هم

  ارواح انسانها در برزخ، و در جایگاه خاص خودشان با هم مانوسند. مجالس دارند، حلقه حلقه مجلس تشکیل می دهند و به گفتگو می پردازند و به پیشواز ارواح جدید می روند و حالات دنیا را از آنها باز می پرسند و از آنچه خودشان مطلع نشده اند، اطلاع می یابند. آری، بعد از تمام شدن سؤال و جواب در قبر از ارواح
ادامه مطلب

حجاب ظلمانی

  رفتار، گفتار و اندیشه های تو بر تو عرضه می شود و به مناسبت هر یک از افکار فعلی و قولی و فکری که از تو بوجود آمده صورتهای روحانی برای تو ایجاد می شود. اگر آن حرکت عقلانی باشد، صورتش زمینه فرشته ای شود که از مجالست با او در دنیا لذت بری و از نور آن در آخرت بهره گیری
ادامه مطلب

داستانی عجیب از اولیا

  در سال هزار و سیصد و پنجاه شمسی در ایام ولادت مولا امام عصر عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف در شهر همدان جهت تبلیغ دین دعوت شدم. در آن زمان بیش از بیست و شش بهار از عمرم نگذشته بود، جذبه مهمی که مرا به آن شهر کشاند وجود مبارک مردی چون حضرت آیت اللّه آخوند ملا علی معصومی که به حقیقت از اولیای الهی بود، او در آن شهر منشأ آثار بسیار مهمی از قبیل مسجد، کتابخانه، مدرسه علوم دینیه، درمانگاه،
ادامه مطلب

ذکری که آیت الله بهجت زیاد می‌گفت، چه بود؟

  آیت‌الله‌ بهجت مرجعی بود که فقاهت و عرفان اسلامی همراه با سیر و سلوک را با هم تجیمع کرد و الگویی کامل برای جوانان حال حاضر کشورمان است.
ادامه مطلب

"وعجّل فرجهم" را چه کسی به صلوات افزود؟

  برخی می‌پرسند عبارت "وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ" که پس از صلوات بر محمد و آل محمد ذکر می‌شود، آیا در احادیث معصومان (ع) وارد شده و منصوص است یا از چیزهایی است که علاقه‌مندان و ارادتمندان به امام زمان (عج) آن را به صلوات اضافه کرده‌اند؟
ادامه مطلب

قطع درختان کاج برای جشن کریسمس

  بیش از یک میلیون درخت کاج در منطقه داگلاس آمریکا برای جشن کریسمس قطع شد.
ادامه مطلب

احادیثی پیرامون ارزش خانه داری زنان

  شغلی شریف به نام خانه داری که قالبا زنان مسئولیت آن را بر عهده دارند.اما متاسفانه برخی نگاه ها در جامعه به این مقوله توجه کمتری دارند و خانه داری را کاری با ارزش نمی دانند.در مطلب زیر 15 حدیث از رسول گرامی اسلام (ص)و امامان معصوم (ص)در مورد ارزش خانه داری ذکر شده است.
ادامه مطلب

آرامش آیت‌الله العظمی گلپایگانی در بحران مالی پرداخت شهریه

   امروزه اکثر مردم نسبت به تأمین روزی، دغدغه فکری زیادی دارند و چه بسا ناراضی و گلایه‌مند هستند، غافل از اینکه خداوند کریم که خالق تمام هستی است از الطاف بیشمارش به همه موجودات عطا می‌کند، البته این مهم نباید مانع تلاش ما در جهت تأمین نیازهایمان باشد.
ادامه مطلب

نامه جالب علامه طباطبایی به آیت الله العظمی جوادی آملی

    آقایان متصدّیان امور مدرسه حقانی در خصوص درس فلسفه كه از جنابعالی توقع داشتند و دارند به تصوّر اینكه بنده زورم به جناب عالی می رسد! و اگر جدا خواهش كنم رد نخواهید كرد، بنده را تحت فشار قرار داده اند ...
ادامه مطلب

ناپایداری دنیا

  اگر می خواهید زندگی موفق و رضایت بخشی داشته باشید، باید به چیزی و جایی دل ببندید که پایدار و تغییرناپذیر باشد. به یاد داشته باشید که: «آنچه را نپاید، دل بستگی نشاید». پیش از آن که به دنیا دل ببندید به این پرسش، پاسخ دهید که: آیا پایدار است یا ناپایدار؟ آیا هیچ به این فکر کرده اید که دنیا ناپایدار است؟ آیا می دانید یکی از واقعیت های دنیا ناپایداری آن است؟
ادامه مطلب

معنای «ألا انه الغرّاف من بحر العمیق»

  منظور از بحر عمیق چیست؟ در روایتی امام کاظم علیه السّلام، بحر عمیق را بر معرفت الهی و شناخت خداوند تطبیق کرده است. [2]
ادامه مطلب

نظر صریح شهید مطهری درباره تز «اسلام منهای روحانیت»

  تز «اسلام منهاى روحانيت» را همواره يک تز استعمارى دانسته و مى‌دانم.روحانيت را از لحاظ هسته اصلى زنده‌ترين دستگاه‌ها مى‌دانم. 
ادامه مطلب

سعد حریری و سلاح حزب الله!؟

  سیدعطاءالله مهاجرانی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی با عنوان «سعد حریری و سلاح حزب الله!؟» در وبلاگ خود نوشت:
ادامه مطلب

نامه‌ای که موجب پیاده سفر کردن مقدس اردبیلی شد!

    کسی که به معاد اعتقاد داشته باشد نمی‌تواند ادعا کند که به دنبال خوشنودی و مسرت در سرای آخرت نیست و همه، هدفشان آخرت اس، اما یقیناً آنچه در یوم‌الحساب، محاسبه می‌گردد چیزی جز اعمالی که انسان با زحمت برای خود انباشته، نمی‌باشد.
ادامه مطلب

احترام آیت‌الله بروجردی به امام خمینی(ره)

  خداوند در قرآن کریم فرموده که صاحبان دانش و علم را بر همه موجودات ترجيح می‌دهد. جایگاه عالمان به شرط عمل به آن، به حدی زیاد است که حتی قلم آنان از خون شهیدان با ارزش‌تر محسوب می‌گردد.
ادامه مطلب