آشنایی با تاریخچه و اهداف عرفان حلقه (کیهانی)/ (بخش پایانی)

  عرفان کیهانی یک نوع عرفان ماتریالیستی است که ما مثلاً در قرن ۱۷و ۱۸میلادی در غرب شاهد این قبیل گروه‌ های شبه ‌عرفانی ماتریالیستی بودیم. یعنی کسانی آمدند و یک سری ایدئولوژی‌هایی را مطرح کردند و علی‌رغم اینکه خدا را انکار می‌ کردند، اما به انرژی طبیعت و انرژی کهکشان ها و ... قائل بودند.
ادامه مطلب

آشنایی با تاریخچه و اهداف عرفان حلقه (کیهانی)/ بخش نخست

  بنیان گذار این فرقه در درجه اول فردی است به نام محمد علی طاهری که به عنوان پایه گذار و موسس مطرح است و کتاب های اصلی این گروه هم به نام وی است.
ادامه مطلب

اجرای دستورالعمل تغییرات امتحان شفاهی طلاب تا چند روز آینده

  معاون آموزش حوزه های علمیه از اجرای دستورالعمل جدید تغییرات امتحان شفاهی طلاب تا چند روز آینده خبر داد.
ادامه مطلب

نباید معیشت ملت را معطل لبخند یا اخم بیگانگان بگذاریم

  حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع دانشجویان دانشگاه‌های مشهد با اشاره به سخنان و اقدامات خصمانه رئیس جمهور و دولت آمریکا، اظهار داشت: مشابه ادبیات ترامپ در دولت بوش به‌کار گرفته شد و او ملت ایران را محور شرارت خواند، آن‌هم در حالی‌که مانند امروز، دولت وقت از لبخند به آمریکا، مذاکره با آن و ذوب‌کردن یخ‌های بی‌اعتمادی حرف می‌زد و
ادامه مطلب

روحانی از آیت‌ا... هاشمی کینه دارد

  خاتمی اگر مخالف تخریب هاشمی بود نباید سکوت می‌کرد/ روحانی از آیت‌ا... هاشمی کینه دارد/ نشستن لاریجانی کنار خاتمی شروع فعالیت‌های انتخابی او بود/ مسئول سماورهای وزارت اطلاعات هستم
ادامه مطلب

طنز تلخ «آقازاده‌محوری» دامن‌گیر شهرداری کردکوی شد

  با انتخاب یک آقازاده به‌عنوان شهردار منتخب برخلاف نظر مردم و براساس معادلات سیاسی، مردم و شهرداری پرآشوب کردکوی قربانی سهم‌خواهی ژن‌طلبان و منفعت‌های شخصی برخی اعضای شورای اسلامی شهر کردکوی شدند.
ادامه مطلب

روحانی در تحقق شاخص‎های اقتصاد مقاومتی اهل «اقدام و عمل» باشد

  مسئول حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام) شهرستان گرگان با تاکید بر اینکه آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی مصداق تروریسم دولتی هستند، گفت: آمریکا «برجام» را به شکل کج‎دار و مریز حفظ کرده و با اعمال تحریم‎های جدید عملا برجام را زیرپا گذاشته است.

رضاشاه چه مقدماتی را برای کشف حجاب فراهم کرد؟

  تأثیر سفر به ترکیه در رضاشاه به حدی است که بعدها خطاب به محمود جم اظهار می‌دارد: «...از وقتی که به ترکیه رفتم و زن‌های آن‌ها را دیدم که حجاب را دور انداخته‌اند... دیگر از هرچه زن چادری است بدم آمده است. اصلاً چادر و چاقچور دشمن ترقی و پیشرفت مردم است.»
ادامه مطلب

خوش‌بینی به غرب، اشتباهی محاسباتی

  تنها با مبارزه است که می‌توان حق خود را اثبات و دریافت کرد و تنها خوی انقلابی‌گری است که در برابر مستکبر مثمر ثمر می‌شود، اعتماد و خوش‌بینی نسبت به کدخدا و عقب‌نشینی در برابر او چیزی جز از دست دادن منافع ملی برای کشور ما نخواهد داشت، پس در برابر امریکا به‌عنوان کامل‌ترین مصداق استکبار باید با زبان انقلابی و زبان مبارزه سخن گفت و نه زبان مذاکره و تعامل.
ادامه مطلب

60 درصد مسوولین‌در منطقه 1 تهران زندگی می کنند

  طبق خبری که در رسانه ها به نقل از شهردا منطقه یک تهران مطرح شد، 60 درصد از مسئولین در منطقه یک تهران زندگی ‌می‌کنند. آن 40 درصد مابقی هم احتمالا در منطقه دو و سه زندگی می‌کنند.
ادامه مطلب

جدول راهکاری برای کاهش هزینه‌های سفر اربعین

  دولت می‌تواند با حذف دلار مبادله‌ای اختصاص یافته برای مسافران و تخصیص مابه‌التفاوت آن با نرخ آزاد به هزینه‌های اخذ ویزا ، حمل و نقل و... به کاهش هزینه‌های سفر اربعین اقدام کند.
ادامه مطلب

بنیان‌گذار مجالس‌عزاداری سیدالشهدا چه‌کسی بود؟

  امام زین العابدین علیه السلام فرمودند چگونه گریه نکنم، در حالی که یزیدیان آب را برای وحوش و درندگان بیابان آزاد گذاشتند ولی به روی پدرم بستند و او را تشنه به شهادت رساندند.  
ادامه مطلب

تعلیم

  تعلیم دامنه گسترده ای دارد؛ تعلیم آنچه که نمی دانستیم و تعلیم آنچه که خود نمی توانستیم بدون رسول بیابیم و بدانیم. «عَلَّمَ الْانْسانَ ما لَمْ یعْلَم[1]» مربوط به گذشته است و «یعَلِّمُکمْ ما لَمْ تَکونُوا تَعْلَموُن [2]» مربوط به همیشه و شاهد ناتوانی انسان.
ادامه مطلب

بررسی اسلامی انسان

  اسلام، انسان را در دو مرحله بررسی می کند. در یک مرحله انسان وابسته به وراثت به محیط زندگی و به شرایط اجتماعی و تاریخی است. هنوز به وجدان نرسیده، خودش را احساس نکرده، خودآگاه نیست. وجدان یعنی درک انسان از خودش و احساس انسان و یافتن انسان خود را.
ادامه مطلب

حکم جاهل به وجوب غسل

  کسى که به سن تکليف رسيده ولى جاهل به وجوب غسل و کيفيت آن بوده و بعد از گذشت مدتى در حدود ده سال متوجه مسأله تقليد و وجوب غسل بر او شده است، چه حکمى دارد؟ وظيفه او نسبت به قضاى نمازها و روزه‏ هاى گذشته‏ اش چيست؟
ادامه مطلب