نمونه های پیوند عاشورا و انتظارامام زمان علیه السلام

2 . در دعای ندبه و شرح غم هجران مهدی موعود علیه السلام از میان صدها شهید عترت پیامبر صل الله علیه و آله تنها از شهید کربلا سخن به میان آمده است .
3 . شعار قیام جهانی امام منتظَر و یارانش ( یالثارات الحسین ) خواهد بود . (بحار – ج52-ص 308)
4 . در آیات و روایات متعددی ، حضرت مهدی علیه السلام به عنوان انتقام گیرنده قیام عاشورا و خون به ناحق ریخته شده امام حسین علیه السلام معرفی شده است ؛ که این مساله به وضوح رابطه تنگاتنگ انقلاب امام عصر را با ماجرای کربلا بیان می کند .
امام صادق علیه السلام فرمودند : بعد از شهادت امام حسین علیه السلام فرشتگان نالیدند و گریستند و گفتند : خدایا ، آیا قاتلین فرزند پیامبر صل الله علیه و آله و برگزیده ات را به حال خود وا می گذاری؟
پس خداوند سایه امام قائم علیه السلام را بر آنان نمایاند و فرمود : به وسیله این قائم از ظالمین و قاتلین حسین علیه السلام انتقام می گیرم . (بحار – ج5-ص868)
5 . توصیه و سفارش به زیارت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در شب میلاد امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف ، که افضل اعمال آن شب و موجب آمرزش گناهان و ثواب فراوان می باشد . (مفاتیح الجنان )
6 . طبق احادیث وارد شده قیام حضرت مهدی علیه السلام در سال فرد و در روز عاشورا اتفاق خواهد افتاد . چنانچه امام باقر علیه السلام می فرمایند : گویا می بینم امام قائم علیه السلام در روز عاشورا قیام نمود و بین رکن و مقام ایستاده و جبرئیل اعلام می کند : البیعه لله . (بحار – ج52- ص285)
7 . گویاتر از همه در پیوستگی این دو رخداد عظیم و بی نظیر تاریخ کلام امام زمان علیه السلام است که بعد از ظهور بین رکن و مقام می ایستد وندا می دهد : ای جهانیان ، آگاه باشید و بدانید که من امام قائم و شمشیر انتقام گیرنده هستم . ای اهل عالم آگاه باشید که جدم حسین را تشنه کام کشتند و عران روی زمین افکندند . (الزام الناصب – ج2-ص284)
8 . در زمان رجعت ، که پس از ظهور امام عصر علیه السلام به وقوع خواهد پیوست و اعتقاد به آن جزء عقاید مسلم دینی ماست ، امام حسین علیه السلام نخستین امامی خواهد بود که به دنیا باز می گردد و هم ایشان خواهد بود که امام قائم علیه السلام را غسل و کفن نموده و به خاک می سپارد . (بحار – ج53-ص39 )
پس با ان تفاصیل لازم وضروری است که بیشتر مواظب خودمون باشیم تا مثل افرادی نباشیم که در مقابل امام حسین قرار گرفتن و یا مثل اونهایی نباشیم که صدای هل مِن ناصر امام روشنیدن ولی رفتن یک گوشه ای نشستن و به عبادتشون مشغول شدند .
اللهم ارزقنا توفیق الشهادت فی سبیلک
آخرین بروز رسانی در شنبه, 13 مهر 1392 ساعت 05:52

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.