الپهلوی!

یک مجموعه رسانه ای وابسته به سعودی از کمک چندصد میلیون دلاری بنی سعود به فرزند شاه معلون و حکومت سرنگون شده ی پهلوی برای براندازی در ایران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، مجموعه رسانه ای اقلیم الشرق نسبت به کمک 300 میلیون دلاری سعودی به ربع پهلوی برای براندازی در ایران دست به افشاگری زد.
براساس این گزارش، طی دیدارهایی که اخیرا بین برخی مقامات ارشد سعودی با رضا پهلوی صورت گرفت، فرزند شاه مخلوع ایران درخواست حمایت مالی از فعالیت‌های خود علیه انقلاب اسلامی را مطرح کرد که این درخواست با موافقت آل سعود روبرو شده است.
منابع نزدیک به سعودی‌ها اعلام کرده‌اند که این رژیم حمایت از رضا پهلوی را منوط به اجرای فعالیت‌هایی همچون برگزاری تجمعات و تظاهرات در شهرهای بزرگ ایران با حضور اقشار مختلف مردم کرده‌اند.
لازم به ذکر است همکاری بین سعودی‌ها و رضا پهلوی از سال گذشته و همزمان با ناآرامی‌های دیماه 96 در ایران که با ایفای نقش جدی هواداران سلطنت پهلوی صورت گرفت، آغاز شد و در چند ماه گذشته جلسات متعددی بین آنها برگزار شده است.
منابع سعودی درخصوص میزان کمک دیکتاتوری آل سعود به رضا پهلوی سکوت کردند اما با توجه به اخباری که پیشتر از قول جرج نادر مشاور دربار امارات متحده و از نزدیکان لابی FDD، و وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا درخصوص پیشنهاد حمایت 300 میلیون دلاری سعودی از فعالیت‌های ضدحکومت ایران منتشر شد، به‌نظر می‌رسد که این بار ربع پهلوی توانسته این کمک‌ها را به خود اختصاص دهد و روابط سعودی – پهلوی را وارد فاز جدیدی بکند.
درج این خبر منجر به بروز واکنش های متعددی از سوی فعالان مجازی شده است و آنها هشتگ تمسخرآمیز #الپهلوی را برای پیام های خود انتخاب کرده اند. هشتگی که نشان می دهد برخلاف چهره سازی دروغین ضدانقلاب ها و وابستگان به حکومت پهلوی که خود را طرفدار ایران و نژاد آریایی جا زده اند، اما در واقع یکسر آنها در آخور دلارهای آمریکا و انگلیس و غرب و سر دیگرشان در آخور درآمدهای نفتی دیکتاتورهای منطقه ای به رهبری آل سعود قرار دارد.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.